Анкета

Има ли значение за вас какво пише на етикета на дадена дреха?

Анкета Мебели

Ще промени ли икономическата криза дрехите през 2009

Който и вестник да отворите, ще прочетете за кризистното положение при кридитирането. Дали както в края на 80-те и началото на 90-те години, и тази криза ще повлияе на бъдещите модни колекции? Ще повлияе ли и на модните вкусове на купувачите?

В новите тенденции за есента и зимана на 2009 със сигурност се усеща промяна. След няколко сезона, в които властваше модното охолство, ексцентричността и триумфът на изкуствено над естествено, сега се появява силен порив за завръщане към клишетата в модата.

Отражение ли е това на световният икономически климат? Дали това е резултат от желанието на дизайнерите да залагат на класиката, за да са сигурни в продажбите си? А може би просто става въпрос на пауза, докато не се открие нов начин да се съчетае техническото и традиционото?

Разбира се, не можем да знаем със сигурност какви промени можем да очакваме докато не започнат пролетните ревюта, което ще се случи съвсем скоро. Вероятно разликите ще са леко доловими. Трябва да имаме на предвид, че живеем във време, в което на власт е фалшивият лукс, заради което хората инвестират повече в реномираните марки с цел да са сигурни в качеството и стилът. Като резултат на това е възможно дизайнерите да използват материи с по-ниско качество, за да бъдат колекциите им по-евтини за производство и в същото време да носят същият приход.

От друга страна зависи кой точно е засегнат от кризата с кредитите. Дали компании като Гучи ще са принудени да правят по-евтини колекции за смаляващите си джобове на средната класа, или пък ще намерят начин да оцеляват единстевно благодарение на приходите, които получават от висшата класа, която не е повлияна от кризата? Отговорът на тези въпроси ще стане ясен съвсем скоро.

назад ...

H & M промотира рак на кожата?

Няма как да не сте забелязали билбордовете с новата рекламна кампания на H&M с бански, в които модела Изабели Фонтана е с много силен тен. Заради въпросните фотоси, гиганта за бърза мода си навлече проблеми в родината си - Швеция.

Шведското сдружение на рака разкритикува H&M във вестник Dagens Nyheter. Ето какво се казва в изявлението на въпросното сдружение:

Гигантът за дрехи създава, особено сред младите хора, идеал за красота, който е смъртоносен...

прочети повече ...

Нова колекция от Риана и Армани

Риана обедини усилия с Armani Jeans и Emporio Armani Underwear за втори път, за да създадат още една специална колекция, напоена с небрежния секси стил на мегазвездата.

Риана е страхотен творец”, каза Джорджо Армани. “Тя има харизма и много енергия и бе удоволствие да работим заедно. Тя олицетворява съвременния стил на Emporio Armani Underwear и Armani Jeans идеално.

Певицата, която е лице и на двете линии на Armani за последните два сезона...

прочети повече ...

АРХИВ

Декември

Ноември

Октомври

Септември

Август

Юли

Юни

Май

Април

Март

Февуари

Януари

Декември

Ноември

Октомври

Септември

Август

Юли

Юни

Май

Април

Март

Февуари

Януари

Декември

Ноември

Октомври

Септември

Август

Юли

Юни

Май

Април

Март

Февуари

Януари

Декември

Ноември

Октомври

Септември

Август

Търси в статии